Baza Noclegowa w Bieszczadach dzieli się na trzy kategorie. Pierwsza to wielkie domy uzdrowiskowe, w których obsługuje się dziesiątki gości. Atutem takiego miejsca często jest lokalizacja w centrum miasta, duży parking i stół do ping ponga. Drugi typ to skanseny samoróbki. Wypełnione bibelotami pokoje, mają wprowadzić gościa w egzotyczny nastrój. Drewniane rzeźby, stare garnki i pożółkłe zdjęcia znalezione na strychu mają zmusić wczasowiczów aby zatęsknili za swoim minimalistycznym mieszkaniem. Trzeci typ to wygodne domki i apartamenty dobrze wyposażone i nieprzeładowane w wystroju.

M76A3712-Edytuj
M76A3701-Edytuj
M76A5195-Edytuj

Bieszczadzka Stodoła w Ustrzykach Dolnych

Dobrym przykładem trzeciej kategorii są zabudowania Bieszczadzkiej Stodoły oferującej wolnostojące apartamenty do wynajęcia. W 4 domach może pomieścić się 14 osób. Ustawione na rozległym terenie, ze wspaniałym widokiem na otaczające góry, oferują to co w Bieszczadach najbardziej poszukiwane – święty spokój. Do dyspozycji gości jest całoroczne jacuzzi, sauna i ogrodowy pawilon kuchenny, z grillem i piecem do pizzy. 

M76A5191-Edytuj
M76A5179-Edytuj

Wnętrza urządzono gustownie bez zbędnych ozdóbek. Szczotkowana deska odzyskana z bieszczadzkich chałup, kamień i cegła ze starych zabudowań są tu umiejętnie i nienachalnie wykorzystane. Przytulne i oryginalne wnętrza mają jeszcze jedną zaletę: oferują  możliwość podziwiania wschodu słońca bez wstawania z łóżka.

Gdzie naładować samochód elektryczny

Planując wyjazd w Bieszczady samochodem elektrycznym najlepiej naładować się „pod korek” na szybkiej ładowarce Rzeszowie. Tutaj na parkingu przy Kauflandzie są 2 złącza GreenWay o mocy 140 kW.  Podróżując po Bieszczadach najwygodniej jest skorzystać z noclegu, gdzie jest możliwość naładowania samochodu.

DJI_0430

Bieszczadzka Stodoła w Ustrzykach Dolnych dysponuje ładowarką 22 kW – 1 stanowisko. 1,8 zł/1 kW

M76A5571-Edytuj

Resort Solina w Polańczyku z ładowarką 22 kW – 2 stanowiska (za darmo dla gości, 20 zł dla pozostałych, za każdą rozpoczętą godzinę ładowania). 

M76A5154-Edytuj
M76A3688-Edytuj

Na parkingu hotelu w Arłamowie są 4 stanowiska obsługiwane przez PGE Nowa Energia.

IMG_1687
IMG_1678

Samochód naładować także można przy browarze Ursa Maior w Uhercach Mineralnych (1 złącze 11 kW). Stanowisko jest czynne w godzinach pracy browaru 10.00-15.00 a opłata pobierana jest sklepie firmowym.


Ceny aktualne na 02.2023. Z powyższych miejsc korzystałem. Jeżeli znacie inne, sprawdzone lokalizacje ładowarek to chętnie je dopiszę. Czasami właściciele pensjonatów oferują możliwość naładowania samochodu, wykorzystując gniazdo siły. Należy jednak wcześniej omówić taką możliwość i ustalić warunki rozliczenia.