Przed wyjazdem do Jordanii przeszukałem cały internet w poszukiwaniu mapy Petry i zdziwiłem się wielce, gdy nie odnalazłem porządnego opracowania tego niezwykłego zabytku. Czyżby jeden z siedmiu cudów świata nie miał porządnej mapy dostępnej online do pobrania za darmo. Jest sporo skanów broszurek i screeny z Google Maps. Wiele informacji jest nieprecyzyjnych, część zabytków pominięto lub “przesunięto” w terenie. Także estetycznie produkcje pozostawiają sporo do życzenia.

petra_wadi_rum_003
petra_wadi_rum_001
petra_wadi_rum_004
petra_wadi_rum_002

Nowa zakładka

Będąc na miejscu wiedziałem, że trzeba będzie taką mapę wykonać. Kilka wieczorów spędzonych w Ilustratorze i z wielu źródłowych materiałów poskładałem mapę. Jako, że jest to pierwsza tego typu produkcja to uroczyście otwieram zakładkę DOWNLOAD, gdzie mam w planach umieszczać tego typu pomoce wyjazdowe.

Znowu tanie bilety do Ammanu

Warto wyruszyć szczególnie teraz gdy wracają promocyjne ceny biletów z Krakowa do Ammanu. Już za 150 zł w dwie strony można dostać się do stolicy Jordanii a stąd wyruszyć nad Morze Martwe, na pustynię Wadi Rum i oczywiście do Petry.

Korekta i aktualizacja

Oczywiście nie mam złudzeń, że może mieć błędy i braki dlatego jestem otwarty i żądny korekt i uwag. Specjalnie mapę oznaczyłem wersją 01 i mam nadzieję, że systematycznie uzupełniana będzie bardzo pomocna. W wektorowej wersji jako plik PDF dostępna jest poniżej do pobrania za darmo i niech służy podróżnikom przy planowaniu trasy.


Polecam film z krótkiego lecz niezwykle intensywnego wyjazdu do Jordanii.